Пон - Пет: 07:30-20:00 | Саб: 07:30-15:00 02 / 2741 000 ; 071 / 321 017
Бул. Борис Трајковски бр.62
Кисела Вода, Скопје

Во Никоб Лаб од утре гратис вино за секој Ковид 19 тест и биохемиска анализа, за здравје да наздравиме со новото вино од винарија Парагон

Во пресрет на пролетните празнични и семејни денови од утре Никоб Лаб го промовира новиот македонски традиционален бренд кој има светски вкус и исклучително трпезно црвено вино на винаријата Парагон THE BLACK SHEEP, од сопствени лозови насади во Лозово, рачно изработено по традиционални методи.

Во виното е вистината кога се конзумира умерено, а општо познато е дека чаша црвено вино е здраво и препорачливо.

Со посебна гордост го промовираме овој нов македонски бренд, па затоа со секој Ковид 19 PCR тест, брз антигенски тест или биохемиска анализа, полнолетните граѓани добиваат гратис флаша преубаво црвено вино од новата и урбана винарија Парагон.

Промоцијата ќе трае од утре 12 април до 3 мај 2022 година на следните локации  на Никоб Лаб во државата,  Кисела Вода, Табановце, Велес, Кавадарци, Прилеп, Богородица, Кочани и Струмица

За здравје да наздравиме,

Никоб Лаб